Některá dědictví přináší velkou radost, jiná spíše zklamání, a nalezneme tu i taková, co přináší obojí. Kupříkladu rodinný dům nebo rekreační chata, která vyžaduje komplexní rekonstrukci. Představte si, že jste právě zdědili dům po prarodičích, a že vám jej zápisem do katastru nemovitostí uvolnil notář, který majetek zesnulých spravuje. Stáváte se jeho novými majiteli, ale na vaše bedra tím pádem spadla tíha zodpovědnosti uvést dům do stavu, který by odpovídal vašim představám o bydlení.
Bude zapotřebí kompletně vyměnit elektroinstalaci z původních hliníkových vodičů na moderní, bezpečné z mědi, bude nutné položit na podlaze dlažbu z kamene a případně nechat zhotovit podlahové vytápění a při jedné „rozdělávce“ by nebylo od věci nahradit stará dřevěná okna a dveře novými výrobky z plastu. Rekonstrukce by mohla proběhnout od května do září, tedy v době relativního venkovního tepla, kdy se nemusí uvnitř zatápět v kotli či v kamnech.
Kam s věcmi
Ať už bude rekonstrukci provádět řemeslník anebo vy svépomocí, bude nutné někam vystěhovat veškeré vnitřní vybavení, zvláště pak, pokud jste se do domu již přestěhovali z pronajatého bytu. Jak to ale vyřešit, když nemáte na zahradě žádnou kůlnu ani garáž, pouze volný zatravněný prostor? Na tuto otázku bychom mohli najít poměrně jednoduchou a rychlou odpověď – skladové kontejnery pronájem.
Kontaktujete firmu, která kontejnery pronajímá po celý rok, a to i dlouhodobě, což by mohlo ve vašem případě bezpečně pokrýt dobu vaší rekonstrukce. Kontejnery lze zapůjčit i ve více kusech, záleží na vzájemné dohodě s pronajímatelem a samozřejmě na vašich možnostech – finančních a hlavně fyzických, aby bylo možné kontejnery umístit na zahradu. Teoreticky je lze pokládat i na sebe, ale to byste do toho horního museli lézt po žebříku.
Každopádně s kontejnerem získáte dostatečně velký úložný prostor pro uschování nábytku, koberců, spotřebičů, svítidel a dalších předmětů, například v kartonových krabicích.