Hledáte spolehlivý náhradní zdroj elektřiny na svou zahradu, chatu, na cesty nebo do domácnosti? Díky elektrocentrále jej můžete mít kdykoliv a kdekoliv.
Jakou elektrocentrálu si vybrat a co při výběru zohlednit?
Existuje více druhů elektrocentrál tedy náhradních elektrických generátorů, všechny vám sice zajistí náhradní zdroj elektřiny i v místech, kde proud není zaveden vůbec nebo zrovna nefunguje, ale každá z nich je trošku jiná a slouží k jinému účelu. Co všechno při výběru zohlednit a jak si s výběrem poradit, když se v problematice vůbec neorientujete?
Co všechno si zjistit
Pravdou je, že je spousta užitečných informací, co byste před nákupem měli vědět. Všechno ale znát nemusíte, můžete se totiž přesně před nákupem poradit s prodejcem, spousta informací se dá zjistit ke konkrétnímu produktu. Každá elektrocentrála se může hodit jinam, ne každá vám pak musí vyhovovat. Pokud potřebujete jen malý a především přenosný zdroj, volte tu na plyn. Ty bývají nejmenší a také mají poměrně tichý provoz, skvěle se dají využít například na cestách. Nejběžněji využívaným typem jsou pak určitě benzínové elektrocentrály, které jsou i cenově příznivé, obvykle ale nejsou určeny pro všechny typy spotřebičů a hodí se spíše jen pro zapojení zahradní techniky.
Mezi nejvýkonnější pak řadíme elektrocentrály naftové, ty bývají těžké a velké, nepřenosné. Za to ale zvládnou i celodenní provoz, hodí se například jako náhradní zdroj elektřiny pro objekty či domácnosti, využít se ale dají i na stavbách, protože jsou schopné napájet i větší stroje.
Informace o výkonu
Hodně záleží i na tom, jaký výkon elektrocentrála má, zde záleží na tom, jaké přístroje a spotřebiče budete potřebovat prostřednictvím ní zapojovat. Invertorové elektrocentrály se hodí v podstatě na zapojování všech spotřebičů a přístrojů, sami se totiž regulují a tak se nemusíte bát do nich zapojit i ty nejcitlivější spotřebiče. V případě, že se nevhodně zapojí nějaká věc, hrozí dokonce poškození, jak elektrocentrály, tak stejně i daného přístroje.
Počítejte s tím, že každá elektrocentrála je poměrně těžká, rozlišujeme také mobilní a stacionární nepřenosné typy. Při výběru myslete i na to, kde by měl mít generátor své místo a zda s ním bude potřeba manipulovat.