Jaké jsou typy satelitního sledování


Je jasné, že filmový průmysl velmi rád zveličuje a dělá věci pro efekt. Koneckonců jeho hlavním cílem je pobavit diváka a udržet jeho pozornost. To vše je samozřejmě za cenu toho, že zobrazené věci nejsou příliš realistické. A to se týká i satelitního sledování RMC Systém. I ono je zobrazováno úplně jinak, než jak funguje v reálném světě. Ale jak tedy vlastně funguje? A jaká jsou jeho omezení?jeden z primitivních satelitů

Nejprve je potřeba definovat, co to vlastně satelitní sledování je. Jedná se o sledování pohybů osoby či věci za pomoci družic, umístěných na oběžné dráze naší planety. Může mít mnoho podob, přičemž navzdory obecnému přesvědčení vizuální vyhledávání je tím nejméně používaným.

Pozorovat pohyby určité osoby v reálném čase totiž není tak jednoduché, jak se nám filmy snaží předvést. Je sice pravda, že dnešní družice již mají tak výkonné kamery, že dokážou zaostřit i na tvář, avšak takových není mnoho. Jsou výkřikem techniky poslední doby a jejich počet se pohybuje v jednotkách kusů. To samozřejmě znamená, že je tu velká šance, že se budou nacházet na druhé straně planety.

Dále je zde fakt, že samozřejmě neproniknou pevnou překážkou. Pokud tedy daná osoba zajde například do budovy, která nemá bezpečnostní kamery, či například do hustého lesa, a vyjde jiným východem, není prakticky žádná šance ji najít. I to jsou důvody, proč se tato technologie nepoužívá například v případě ztracených osob.

Mnohem lepší a spolehlivější je zaměřování podle signálu například mobilního telefonu či automobilu. To nám sice dá rádius desítek metrů, avšak víme, kde se přístroj zhruba nachází. Ani to však není kompletně spolehlivé, neboť je zde vždy možnost, že sledovaný člověk přístroj zkrátka nechá doma. Přesto se tato technologie používá při pátrání po pohřešovaných, neboť většina z nás má mobilní telefon prakticky neustále u sebe.satelit na oběžné dráze Země

Jak je vidět, realita má do filmového zpracování skutečně hodně daleko. Možná jednoho dne bude na takové úrovni, dnes to však ještě není. A nebudeme si nalhávat, omezení, která tato technologie má, jsou prozatím poměrně velká. Věřím však, že se je časem podaří překonat.