Žijeme v době globálního oteplování. Teploty se neustále šplhají výš a není zde téměř žádná vidina toho, že by se situace v následujících letech mohla zlepšit. V letních dnech se teploty na teploměru častokrát vyšplhají ke čtyřiceti stupňům. Ve většině domácností je pak neskutečné horko. Pro starší osoby (nebo osoby se zdravotními problémy) to častokrát může být až zdraví nebezpečné. Přehřátí organizmu přitom může nastat i doma. Je tedy třeba dbát na to, aby rizikové skupiny obyvatelstva netrávily příliš mnoho času v přehřátých prostorech a je nutno je neustále ochlazovat.
Horko v bytě přitom může být zdrojem i mnohých hádek.
Za předpokladu, že máme v obývacím pokoji téměř třicet stupňů, jsou lidé nervózní a napjatí. Následně vznikají zbytečné výměny názorů, které by za normálních okolností nemusely ani nastat. Situace s teplem v místnosti je ještě mnohokrát horší, bydlíme-li v podkroví. Tyto prostory bývají přes teplé dny téměř neobyvatelné.
Mnoho lidí řeší tyto situace zakoupením větráku. Nicméně tento přístroj žádný studený vzduch nefouká. Pouze cirkuluje vzduch teplý, díky čemuž výsledek není nikterak ohromný.
Pokud máte tedy alespoň pár korun navíc, určitě se vyplatí investovat pár Korun do svého pohodlí a zakoupit si klimatizaci. V podstatě by se dalo říct, že klimatizace do bytu je základ každé moderní domácnosti.
V zásadě máte dvě možnosti. Můžete si vybrat z klimatizací přenosných nebo napevno. Dříve byly ty přenosné považovány za nekvalitní a nevýkonné. Nicméně doba se změnila. Jedná se o kvalitní přístroje, které nejsou ani příliš finančně náročné. Může si je proto dovolit téměř každý.
Klimatizace na pevno jsou sice dražší, nicméně jsou i výkonnější. Hodí se proto především do větších prostor, kde je vychlazení vzduchu podstatně náročnější. Jejich nevýhodou je i to, že musíte na venkovní stěnu domu umístit velkou, nevzhlednou „krabici“.