V době, kdy se na tomto území rozkládala Perská říše, bylo běžné, že se zde proháněla velká stáda divokých koní. Ta tady už dnes bohužel nežijí. Naproti tomu jsou zde zachovány stovky podzemních chodeb a skalnatá městečka.
Vydejte se poznávat přírodní krásy bizarní Kapadocie
Neskutečné množství zvláštních útvarů ve skalách, rozsedlin, věžiček, vzhledem až děsivých útvarů z kamene v kaňonech a údolích.
– Většina je sopečného původu
– Některé útvary vznikly erozí
– Mnoho útvarů vzniklo působením přírodních živlů, nejčastěji vody a větru
Skalní města – šetrně zasazené město do reliéfu přírody
Skalní města začínají už v podzemní – nacházejí se zde tisíce chodeb mezi devíti patry pod zemí. Jsou to desítky kilometrů chodeb, které jsou vzájemně propojené. Kdysi, někdy ve středověku, v nich žilo až dvacet tisíc obyvatel. Proč? Byl to způsob, jak se zde křesťané schovávali před zbytkem muslimského a židovského obyvatelstva, a také před pronásledovateli, kteří pocházeli hlavně z říše Římské.
Čím se tato skalní města vyznačují?
1. Kapličky
Najdeme jich na stezkách okolo skalního města Kapadocie desítky.
2. Kostely, kláštery a chrámy
Ty jsou zde bohatě zdobené, většinou byly zdobeny nákladnými a zdobnými freskami náboženského pojetí. V této oblasti se jich schovaných pod zemí, ale také mezi skalními masivy, našlo sto padesát – ale může jich tu být mnohem více.
Proč sem jezdí turisté a kam se hlavně vydávají?
1. Hrad Uchisar a Ortahisar
Nacházejí se na vrcholcích hor, je z nich tedy krásný výhled. V jejich okolích se nacházejí vyhlídky i restaurace – určitě alespoň jednu z nich navštivte a kochejte se výhledem.
2. Cavusin
Jedno z nejnavštěvovanějších skalních městeček. Je jedno z největších a také je ho nejvíc zpřístupněno. Můžete se podívat až do čtvrtého patra pod zemí, vaši průvodci vás upozorní na poutavou historii i zajímavá místa